YERBA MATE TERERE

Yerba terere

Jednym ze sposobów picia yerby, jest przyrządzenie jej na zimno. Może być pomocna w upalne dni, kiedy nie mamy ochoty na ciepłe napoje, a zastrzyk energii, jest wciąż potrzebny.

Rodzaj terere, to nic innego jak klasyczna, lubiana yerba z dodatkiem kostek lodu. Często jednak, stosowane są przy tym yerby z dodatkiem suszonych owoców, przypraw. 

Wszystko po to, aby urozmaicić walory suszu. 

Aby w pełni cieszyć się smakiem yerby terere, polecamy wybrać grubo cięte liście, rodzaje z minimalną ilością pyłu - Brazylijskie lub Argentyńskie marki, powinny sprawdzić się wyśmienicie!  

YERBA MATE TERERE

Aktywne filtry

Yerba Mate Yacuy - Terere Limao - Menta 500g

Opis Yerba Mate Terere Lemon Mint:

Yerba Mate Yacyu Menta Limon to brazylijska mieszanka yerba mate, ziół i naturalnych aromatów. Dosyć grubo cięte listki i gałązki oraz niska zawartość pyłu z dodatkiem mięty i naturalnego aromatu limonki.

Polecamy ją zarówno dla osób które dopiero uczą się picia Yerba Mate jak i dla wytrawnych smakoszy tego napoju. Mocno orzeźwiający smak mięty oraz intensywne działanie yerba mate to idealne połączenie dla miłośników terere, czyli yerby mate na zimno.

Składniki:

- yerba mate (Ilex paraguariensis),

- mięta pieprzowa 3%,

- aromat cytrynowy 3%.

Sposób parzenia:

- Susz wsypuje się w ilości od 1/4 do 3/4 objętości naczynia ok. 150-200 ml oraz zalewa wodą o temperaturze 70-80 stopni C.

- Ten sam susz można zalewać wielokrotnie, do utraty jego walorów smakowych.

- Susz można zalewać wodą z lodem.

- Najlepiej spożyć przed:/ nr partii produkcyjnej znajdują się na opakowaniu.

- Przechowywać w suchym miejscu, w szczelnym opakowaniu.

Cena podstawowa 21,90 zł Cena 15,33 zł