ProducentVAPE RIDE
Seria: FRUMIX
Koncentrat: 40 ml
Pojemność: 60 ml
Stężenie: 70 VG / 30 PG
Sugerowany smak: cytrusowa landrynka o intensywnym smaku świeżych pomarańczy z akcentem kwaśnego pomelo
Przybliżona wartość rynkowa: – 30 zł

Ostatnio na rynek weszła nowa marka Vape Ride, nowa sieć sklepów stacjonarnych jaki i dwie nowe linie premixów pod szyldem HIGH5 vape.
Zaczniemy sobie naszą pracę nad pierwszą ich serią czyli owocową serią FRUMIX, składającą się z 5 mieszanek smakowych. Butelki o pojemności 60 ml, wypełnione 40 ml koncentratu do rozrobienia z bazą nikotynową, lub zwykłą – wedle uznania. Etykiety proste, czy ładne? O gustach nie dyskutujmy – dla mnie mogą być. Ważne co jest w środku. Na początek lecimy zgodnie z ponumerowanymi butelkami czyli z cytrusową landrynką o intensywnym smaku świeżych pomarańczy z akcentem kwaśnego pomelo.

Przy wdechu umówmy się że nie wyczuwam niczego co mogłoby przykuć uwagę. Wydychając zgromadzoną chmurę wyczuwam miłą lekko słodką smaczną i wyraźną pomarańczę z domieszką równie delikatnie kwaśnego pomelo przypominającego smak grejpfruta. Przyznam, że fajnie to ze sobą współgra. O ile wydech przynosi fajne i wyraźne akcenty to na podniebieniu aromaty trochę zanikają i posiadają w sumie nieznaczne akcenty pomelo z małą porcją słodkiej (nie przesłodzonej) pomarańczy przypominającej landrynkową wersję, jednakże szkoda, że nie jest to jeszcze bardziej intensywne, bo wtedy byłaby naprawdę smakowa “kosa”. Całość mimo wszystko uważam za udaną. Aromaty smaczne i wyraźne (szczególnie na wydechu). Pomelo i pomarańcza dobrze ze sobą współgrają tworząc spójną całość. Tak jak wspomniałem szkoda że smak pozostawiony na podniebieniu nie jest trwalszy i bardziej intensywny. Ciekawa i smaczna propozycja, która nie powinna zniszczyć wam szybko waszych grzałek, ponieważ nie przesadzono ze słodzikiem – jest go niewiele i dość fajnie podkreśla akcent landrynkowej pomarańczy (szczególnie na wydechu).

MOJA OCENA PREMIXU:

FRUMIX – MANGO/PASSION FRUIT 40 ML

ProducentVAPE RIDE
Seria: FRUMIX
Koncentrat: 40 ml
Pojemność: 60 ml
Stężenie: 70 VG / 30 PG
Sugerowany smak: smak egzotycznej mieszanki dojrzałego mango i marakui
Przybliżona wartość rynkowa: – 30 zł

Dzisiaj wkraczamy w egzotyczne owocowe klimaty które zapewnia nam VAPE RIDE  Czas opisać dla was drugi premix z serii FRUMIX. Mango i marakuja ? Brzmi ciekawie – czy sprostali wyzwaniu?

Wdychając chmurę na języku pojawia się delikatne drapanie, ale efekt nie jest zbyt intensywny i występuje raczej za sprawą występującej marakui. Przy wydechu wyczuwalne jest nienachalne mango. Ma to swoje plusy i minusy. Nie jest to mango złe i nie mdli, jednak jest moim zdaniem zbyt mało nasycone/intensywne. Zaraz po wydechu na podniebienie wędruje lekko słodka marakuja, mango zanika i w sumie to by było na tyle. Marakuja nie jest również jakoś super mocno wyraźna ani zalana słodzikiem. Generalnie premix jest smaczny, lecz według mnie stężenie aromatów zbyt niskie – przy tej cenie premixu spodziewałem się czegoś bardziej wyrazistego. Ogólnie smaki fajnie współgrają – na wydechu czuć subtelne mango, na podniebienie wchodzi słodka marakuja. Niby nie ma się zbytnio do czego czepiać ale również premix jakoś mnie nie porwał i nie było efektu wow. Trochę pracy przy stężeniach aromatów i może być o wiele lepiej. Podczas testów nie wyczułem żadnych niepożądanych posmaków.

MOJA OCENA PREMIXU:

FRUMIX – STRAWBERRY/DRAGON FRUIT

ProducentVAPE RIDE
Seria: FRUMIX
Koncentrat: 40 ml
Pojemność: 60 ml
Stężenie: 70 VG / 30 PG
Sugerowany smak: kombinacja polskiej soczystej truskawki z egzotycznym smoczym owocem
Przybliżona wartość rynkowa: – 30 zł

Truskawka i pitaja czy też smoczy owoc to kolejny – trzeci z kolei przystanek na trasie FRUMIX. Nie pozostaje mi nic innego jak się na nim zatrzymać i opisać dla was kolejny premix od Vape Ride.

Wdech to nic innego jak ciepła nic nie wnosząca zbytnio chmura. Wydech przynosi nam pierwsze nuty owocowe. Przy wydychaniu chmury smaki fajnie ze sobą grają. Na górnej części podniebienia osiada delikatna truskawka i gdzieś w pozostałej części pojawia się posmak smoczego owocu. Jest dość smacznie jednak trochę zbyt subtelnie – a szkoda! Po wydechu jeżeli chodzi jest dość podobnie. Wyczuwalna jest stonowana, lekko cierpka truskawka ze smoczym owocem w tle. Ponownie jestem trochę rozerwany co do końcowej oceny. Aromaty są smaczne, wyczuwalne i dobrze ze sobą współgrają, ale brakuje mi tego kopnięcia po kubkach smakowych i tego porządnego nasycenia. Ponownie owoce nie są zalane słodzikiem, jednak gdyby było go odrobinę więcej to myślę że podkręciłoby to jeszcze trochę smak owoców i uwydatniłoby ich głębię, ale to są tylko moje rozważania. Mimo takich małych detali jest naprawdę dobrze. Mam wrażenie że w całości smoczy owoc przeważa trochę nad truskawką. Uważam że premix nie powinien rozczarować osoby lubiące te owoce, jednak obawiam się trochę o użytkowników sub-ohm – czy nie jest zbyt delikatnie.

MOJA OCENA PREMIXU:

FRUMIX – APRICOT/PEACH/CANDY

ProducentVAPE RIDE
Seria: FRUMIX
Koncentrat: 40 ml
Pojemność: 60 ml
Stężenie: 70 VG / 30 PG
Sugerowany smak: cukierek brzoskwiniowo-morelowy
Przybliżona wartość rynkowa: – 30 zł

Po krótkiej przerwie wracam do was z czwartym już premixem z serii Frumix od Vape Ride. Kolejna propozycja to cukierek o smaku brzoskwini i moreli. Wszystko przygotowane – czas testować.

Przy wdechu nie dzieje się nic co mogłoby przykuć szczególną uwagę. Na wydechu wyczuwalna jest niezbyt słodka brzoskwinia z lekkim morelowym akcentem osiadającym na podniebieniu. Nie ukrywam, że owoce mogłyby być jeszcze mocniej nasycone i uwydatnione. Całość jest dosyć w porządku, ale co z tym cukierkiem? Na podniebieniu nie jest on jakoś wyczuwalny i nie wiem jak go zinterpretować i pod co ewentualnie podciągnąć. Nie jest ani słodko ani jakoś cukierkowo, więc za to minus. Kontynuując – przy wydechu morela z brzoskwinią próbuje coś pokazać i jest całkiem smacznie jednak po wydechu spodziewałem się czegoś więcej po tym premixie. Nie dzieje się nic ciekawego, owoce uciekają dość szybko a cukierkowy słodki akcent o którym tak marzyłem również nie występuje. Przy cenie 30 zł trzeba oczekiwać już czegoś co przykuje uwagę na dłużej. Oczywiście podczas testów nie wyczułem żadnych niepożądanych posmaków. Ponownie jestem trochę rozczarowany, ponieważ znowu zabrakło przysłowiowej kropki nad “i”. Mnie ta propozycja zbytnio nie porwała.

MOJA OCENA PREMIXU:

FRUMIX – APPLE/PEAR

ProducentVAPE RIDE
Seria: FRUMIX
Koncentrat: 40 ml
Pojemność: 60 ml
Stężenie: 70 VG / 30 PG
Sugerowany smak: soczyste jabłka z gruszką
Przybliżona wartość rynkowa: – 30 zł

Dzisiaj opiszę dla was ostatni premix z serii FRUMIX od Vape Ride. Tym razem będzie to połączenie jabłka z gruszką – kompozycja dość popularna i znana większości vaperów. Jak zaprezentuje się na grzałce w ich wydaniu?

Wdychając chmurkę początkowo nie wyczuwam niczego szczególnego. Przy wydechu jest już zdecydowanie lepiej – czuć taki jabłkowo-gruszkowy mix przy czym przeważa delikatnie gruszka, która zaraz po wydechu osiada na podniebieniu. Na podniebieniu niestety obraz tego co czułem przy wydechu przeistacza się w niewyraźny dziwny posmak gdzie owoce się rozjeżdżają i całokształt jest taki nijaki. Ponownie zabrakło ostatecznego wykończenia i dopieszczenia mieszanki. Nie ukrywam, że w tej cenie próbowałem lepsze jabłkowo/gruszkowe premixy. Generalnie premix uważam za tylko i wyłącznie “w porządku”. O ile na wydechu jabłko z gruszką coś tam w miarę smacznie się odczuwa to zastanawia mnie posmak na podniebieniu, który nie jest zbyt smaczny i pociągający. O czym jeszcze warto wspomnieć to to, że mieszanka nie jest zalana słodzikiem. W sumie spodziewałem się po tym premixie czegoś więcej tak samo jak i po całej serii. Serię FRUMIX można skwitować krótko – seria całkiem w porządku z fajnym zamysłem, gdzie czasami czuć było smakowe przebłyski, jednakże ostatecznie czegoś zabrakło, aby któryś z nich powalił mnie na łopatki i przyciągnął na dłużej.

MOJA OCENA PREMIXU: